Rusko z jiného pohledu!

Rusko, když pomineme politické postoje různých lidí vůči této zemi, je opravdu velmi zajímavou a krásnou zemí! Pojďme se podívat na některé zajímavosti, které nám naznačí, že nejen kultura v Rusku je skutečně výjimečná.
cesta ve sněhu
•        77% území Ruska tvoří Sibiř. To je více, než 13 milionů čtverečních kilometrů. A to je dost, co myslíte?
•        Nejchladnější obydlené místo na světě se nachází právě na tomto území a jedná se o obec Ojmjakon. Nejnižší zaznamenaná teplota zde v roce 1926 byla mínus 71,2 stupňů Celsia.
•        Další sibiřské město, které stojí za zmínku, je Norilsk. Toto město patří mezi nejznečištěnější města světa. Těží se zde řada kovů, kvůli kterému okolí trpí tak, že vymřel lesní porost v okolí pěti tisíc kilometrů čtverečných. Vy, jako turisté a cizinci, se do tohoto města nikdy nepodíváte, protože cizincům je sem vstup zakázán.
•        Velmi zajímavé je, že v Rusku je velmi nevyvážený poměr mužů a žen. Na každých 100 žen zde žije pouze necelých 87 mužů. Důvody můžou být různé, ale existují spekulace, které tvrdí, že nízký počet mužů se nese ještě z dob druhé světové války, kdy zemřelo velmi mnoho mužů. Dalším důvodem, který lze dohledat v různých zdrojích je, že v Rusku se velmi pije a alkoholismus zde muže i zabíjí. Totiž až 30% smrtí ruských mužů ročně je způsobeno právě konzumací alkoholu. Ženy tedy z toho důvodu umírají také, ale ročně je to 15 0 smrtí z celkového počtu úmrtí. Rusové jsou údajně čtvrtými největšími konzumenty alkoholu na světě.
•        Město Dzeržinsk, které se nachází v západní části Ruska je údajně nejvíc znečištěným městem světa, a to potvrzuje zjištění, že muži se zde dožívají průměrně pouze 42 let a ženy pouze 47 let. Tato čísla jsou z výzkumu v roce 2007.
láhev vodky
•        Nejen v konzumaci alkoholu je Rusko pravidelně na prvních místech mezinárodních žebříčků. Také kouření zde jede ve velkém. Rusové jsou zařazení na páté místo v žebříčku největších kuřáků na světě.
•        I když se může zdát, že ruská kultura je spojena výhradně s konzumací alkoholu a kouřením, ještě stojí za zmínku konzumace čaje. Protože, jak bylo uvedeno, velkou část Ruska tvoří Sibiř, je třeba se zahřát. Typickým ruským příslovím je: „Tam, kde mají dobrý čaj, pije se méně vodky.“
•        Na rozdíl od zbytku světa například v této zemi nefrčí tolik Google, ale vyhledávač Yandex a místní obyvatelé neujíždějí na Facebook síti, nýbrž využívají ruskou obdobu a to VK.
Existuje ještě velká řádka zajímavostí o ruské kultuře a způsobu života. Stojí za to se na nějaké informace podívat, protože takové zajímavosti se nyní v médiích jen tak nedozvíte.