Proteinová dieta = Ketogenní, ketodieta, bílkovinná

Proteinová dieta je po celém světě také známá jako ketogenní, keto dieta, bílkovinná či proteinová. Všechny tyto názvy označují jeden a ten samý způsob štěpení tuků na základě dodávaných jídel do vašeho organismu. O co se tedy konkrétněji jedná? Především jde o úpravu jídelníčku. Musíte z jídel vynechat jídla, která jsou tučná a sladká a nahradit přísun potravin jídlem, které bude bohaté na živiny, minerály, vitamíny a především proteiny.

ovoce

Tato metoda je vědecky uznávanou metodou hubnutí, protože byla vytvořena specialisty z lékařských řad na základě vývoje a výzkumu štěpení tuků. Již po několika týdnech uvidíte na svém těle výsledky v hubnutí.

  • Zajímavost: Metoda byla vynalezena profesorem George L. Blackburnem. Ten zkoumal, jak lidský organismus spaluje uložené tuky a díky tomu za pomoci lékařských specialistů a odborníků na lidské tělo a výživu vynalezli metodu, při které do těla dostanete co nejvíce proteinů a vaše tělo dosáhne stavu zvaného ketóza, což je naprosto přirozený jev, takže nejde o nic nežádoucího nebo nebezpečného. Tento proces právě podporuje spalování uložených tuků, takže se nezbavujete svalové hmoty, ale uložených tuků, které se nachází ve vašem těle.

Dieta na míru

Dieta má také za následek, že jakmile skončí, můžete jíst cokoliv a nepřiberete. Jistě znáte jo-jo efekt v hubnutí. Zde se vám to nestane https://www.prodietix.cz/o-proteinove-diete.

hubnutí

 Při ketóze nebudete mít špatnou náladu, nebudete ve stresu ani nervózní či hladoví. Při této dietě je to všechno obráceně. Ketóza vám totiž umožní, abyste byli veselí a ne nevrlí. Nebudete mít pocit hladu ani žádné chutě. Budete mít dostatek energie a možná vás začne bavit i sportování.
Do ketózy se dostáváte v průběhu druhého a třetího dne od počátku hubnutí. Jíst byste měli speciální proteinová jídla, která zajistí, že budete mít optimálně nastavený přísun potřebných proteinů.