Proč si footjob úspěšně razí cestu napříč technikami erotických masáží

Chodidla jsou stále v naší západní civilizaci v žebříčku zájmu o intimní hrátky, ale i v obecném pojmu, považována za cosi podivného, nepřirozeného, někdy až úchylného. Dříve, především ve starověku, se však na to lidé dívali jinak, a některé východní kultury a v uvozovkách „primitivní národy“ mají tentýž názor. Chodidla totiž odráží prastarou moudrost, a kdo si tu uvědomuje, je ve výhodě, neboť z ní dokáže těžit.

nohy v teniskách

Footjob není technika k opovržení

Mapa celého těla – když se vás masérka dotýká svými dlaněmi, přenáší na vás svou vlastní energii, a zároveň tím zpětně působí sama na sebe jemným tlakem povrchu dlaně v místech, zvaných reflexní plošky, či reflexní zóny. To samé se však odehrává i s chodidly, tam je dokonce více citlivých zakončení ( na chodidlech jste lechtiví, zatímco na dlaních téměř vůbec). Masérku můžete požádat, ať se vás dotýká chodidly po celém těle (nejen na penisu), zážitek z masáže bude zajímavější a intenzivnější.

ženská chodidla

Nesmírně citlivá erotogenní zóna – nechat si jemně masírovat (s citem) chodidla, je nesmírně povznášející pocit. Přináší uvolnění, příliv energie, a slastnou extázi, která citlivé jedince (zvláště ženy) přivádí až k vyvrcholení. Pro masérku je tato technika obvykle velmi příjemnou, pokud ovšem zaujme vhodnou polohu tak, aby příliš nenamáhala své svalové partie stehen a hýždí. Technikou footjob vzniká mezi klientem a masérkou energetický most, jakési propojení dvou bytostí, a tím lze velmi zesílit samotný prožitek erotické masáže.

Kysané zelí – zdravá ženská chodidla, zvláště u mladých dívek (za předpokladu vyvážené stravy a života bez stresu) mají na svém povrchu ukryté zdraví prospěšné bakterie. Jsou tam neustále, i při pravidelné hygieně. Dříve se toho hojně využívalo pro výrobu kysaného zelí, kdy jej v sudech šlapaly mladé dívky, aby mu dodaly ty „správné“ bakterie, a mohl začít proces zdraví prospěšného kvašení. O přínosu kysaného zelí vás přesvědčí mnoho lékařů a odborníků na zdravou výživu. Neznamená to tedy, že chodidla jsou opovržení hodná část těla, a že rozhodně nejsou vhodná pro doteky na pokožce.