Jak se vyznat v bankovních účtech

Zpravidla v každém větším městě se nachází banka. Ve většině měst dokonce několik bank a lidé běžně využívají jejich služeb. Najdou se ale i tací, kteří bankovnímu sektoru nedůvěřují a peníze nechtějí bance svěřit. Jsou zvyklí, ještě z minulého režimu, přechovávat peníze doma. Jedná se zejména o starší spoluobčany, kteří se ve spleti nabídek a novinek v tomto oboru vůbec nevyznají a o své peníze se bojí. Lidem však všeobecně důvěřují a tak jsou jejich mnohdy vysoké naspořené částky snadnou kořistí pro zloděje a nenechavce. Jedná se skoro vždy o jejich celoživotní úspory.
zadání pinu
A to je právě chyba, protože vyškolení bankovní poradci všem rádi se vším pomůžou. pro peníze není nic složitého. Stačí navštívit nejbližší pobočku, informovat se a založit si účet. Je to nejjednodušší, nejpraktičtější a nejbezpečnější způsob uložení peněz. I zaměstnavatelé upřednostňují zasílání výplaty právě tam.
zlaté karty

  • Při výběru účtu se řiďte zdravým úsudkem. Ujasněte si, co si od něho slibujete. Existují běžné účty, spořící, podnikatelské, osobní i účty pro mladé. Vyberte si takovou banku, která je blízko vašeho bydliště a umožňuje volat nonstop na zákaznickou linku.Myslete také na to, abyste mohli využít přechodné přečerpání účtu při nedostatku peněz. Tento úvěr se nazývá kontokorent a bývá poskytován jako doplněk k běžnému účtu. Zjistěte si jak vysoký úrok bude banka požadovat. Pokud hodláte vybírat hotovost z bankomatů jiných bank, ujistěte se, zda jsou výběry zdarma nebo budou za ně účtovány nějaké poplatky.

  • Poslední dobou hodně peněžních ústavů upouští od účtování poplatků. Zefektivňují využívání účtů a osvobozují klienty od poplatků za jejich vedení. Rovněž jim nabízejí zrušení zasílání výpisů z účtu v tištěné podobě prostřednictvím pošty. Místo toho sjednají internetové bankovnictví, ve kterém si elektronicky kdykoliv můžou výpis vyhledat a ověřit pohyby na účtu.


Pořádně si rozmyslete, kterou banku oslovíte. Na internetu si můžete v klidu domova zdarma porovnat různé typy účtů u různých bank. Pamatujte si, že žádná banka není špatná. Špatný je jen její výběr.